Nodarbības kopsavilkums par tēmu "profesionāls autovadītājs". Nodarbības par ceļu satiksmes noteikumiem kopsavilkums bērnudārza vecākajā grupā

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde "Bērnudārzs Nr.97" Novads "socializācija"

Sastādītāja: Pirmās kategorijas skolotāja Danšina Darja Konstantinovna Ņižņijnovgoroda, 2014

Mērķis: turpināt veidot un nostiprināt zināšanas par autovadītāja profesiju.

Uzdevumi:

Izglītības:

  • fiksēt dažādus transporta veidus braucošo cilvēku profesiju nosaukumus;
  • attīstīt spēju rakstīt aprakstošus stāstus par auto entuziastiem, izmantojot modeļu diagrammu
  • attīstīt saskaņotu runu, paplašinot teikumus caur sekundārajiem teikuma locekļiem
  • veidot leksiku par tēmu - nostiprināt zināšanas par automašīnas daļām: dzinējs, salons, virsbūve, sēdekļi, stūre, numura zīme, buferis, gāzes tvertne, priekšējie lukturi
  • pastiprināt īpašības vārdu lietošanu runā un nostiprināt jauno prasmi saskaņot īpašības vārdus ar lietvārdiem.

Izglītības:

  • attīstīt komunikācijas prasmes: pieklājīga attieksme pret pārdevēju un pircēju, cieņa pret šofera darbu;
  • sadarbības prasmju veidošana, savstarpēja sapratne, neatkarība, iniciatīva, atbildība.

Izglītības:

  • attīstīt interesi par cilvēku darbu transporta profesijas, cieņa pret pieaugušo darbu, vēlme izvēlēties profesiju un nepieciešamība strādāt.

Aprīkojums: priekšmetu attēli, kas attēlo dažādus transporta veidus (8-10 gab.), kravas automašīnas siluets un detaļas tam, saburzīta papīra mašīna, luksofors, molberts, bērnu ratiņi - darbnīca, izkārtne veikalam "Automašīnas" un "Darbnīca" , 5 dažādas automašīnas, pārveidojoša robota radīto skaņu audioieraksts.

Priekšdarbs: mīklu risināšana par dažādi veidi transports, lasot stāstus par tēmu (“Automašīnas mūsu ielā.” M. Iļjins un E. Segals), dzejoļi par automašīnām, profesijām; spēlējot āra spēli "Luksofors" un spēles "Būvē kravas automašīnu" ; staigā pa pilsētas ielām (iepazīstieties ar luksoforu darbību, noteikumiem satiksme, mašīnu veidi), uzraugot vadītāja darbu automašīnā, autobusā, krustojumā.

Nodarbības gaita

I. Nodarbība notiek grupā. Bērni sēž savās vietās pie galda, skolotājs stāv viņiem pretī.

1. Skolotājs uzdod mīklu:

Kas ražo mūsu zābakus?
Somas, pogas, karotes?
Kas uzcēla māju? Un kurš
Uztaisīja mums jaku un mēteli?

Kas kaļ metālu arklam,
Raktu naftu un ogles?
Bērni: Tie ir dažādu profesiju cilvēki.

Pedagogs: Par kādām profesijām ir šī mīkla? Klausieties:

Mēs ceļamies ļoti agri
Galu galā mūsu rūpes ir
Visi no rīta
Braukt uz darbu.

Bērni: tie ir šoferi, šoferi.

Pedagogs: Kāds ir šo cilvēku raksturs?

Bērni: viņi ir apzinīgi, strādīgi, centīgi, pieklājīgi, atbildīgi, drosmīgi, prasmīgi, modri, disciplinēti.

2. Didaktiskā spēle "Nosauc profesiju"

Skolotājs uz salikšanas audekla izliek attēlus ar transporta veidiem un, uzdodot par tiem jautājumus, uzklausa bērnu atbildes.

Kas vada autobusu vai automašīnu? (Uzmanīgs šoferis)

Kas kontrolē vilcienu? (Modrs vadītājs)

Kurš lido ar raķeti? (Prasmīgs astronauts)

Kas kontrolē kuģi? (Apzinīgs kapteinis)

Kurš brauc ar motociklu? Velosipēds? (Drosmīgs motociklists, disciplinēts riteņbraucējs).

Kurš lido ar lidmašīnu? (Atbildīgais pilots).

3. Pedagogs (norāda uz visām bildēm). Kas tas ir vienā vārdā?

Bērni: Tas ir transports.

Pedagogs: Uzmini mīklu:

Nelido, nedungo,
Pa ielu skrien vabole,
Un tie deg vaboles acīs.
Divas spīdīgas gaismas.

(automašīna)

Pedagogs: Lielais ir mašīna, un mazais? ...

Bērni: mašīna.

Pedagogs: Kāda veida transports ir automašīna?

Bērni: ar sauszemes transportu.

Pedagogs: Kas vēl attiecas uz sauszemes transportu? (autobuss, motocikls, velosipēds, tramvajs, trolejbuss...)

Pedagogs: Kāpēc cilvēkiem ir nepieciešams transports?

Bērni: Transportēt preces, cilvēkus, tīras ielas...

Pedagogs: Un transports, kas pārvadā pasažierus?

Bērni: Pasažieris.

Pedagogs: Kā sauc transportlīdzekli, kas pārvadā preces?

Bērni: Krava.

4. Didaktiskā spēle "Automašīnas salikšana".

Pedagogs: Audio ieraksts ir ieslēgts: čīkst, rīb, dārdoņa, troksnis.

Bērni klausās, aizver ausis...

Šis troksnis sāp manas ausis.
Kādas skaņas! Troksnis un grabēšana!
Robots ātri tiek galā ar sliktām lietām,
Tajā ir dators un motors.

Pedagogs: Kādas briesmīgas skaņas, vai ne, puiši? Skaistā mazā kravas automašīna tik skaļi čīkstēja un čīkstēja, kad to salauza sliktais Robots Evil One. Paskaties, ko viņš izdarīja ar rotaļu kravas automašīnu! (Rāda kartona kravas automašīnu). Viņš vienkārši viņu saspieda! Robots - Zļuka ieradušies lidot pie mums no planētas Razlomai. Viņš draud salauzt visas mūsu rotaļlietas.

Bet mēs un tu neesam arī vienkāršie. Saliksim kravas automašīnu atpakaļ no daļām.

Bērni izmanto detaļas, lai saliktu automašīnu, uzliekot detaļas uz kravas automašīnas attēla.

Pedagogs: Kādas daļas ir kravas automašīnai?

Bērni: dzinējs, kabīne, virsbūve, sēdekļi, stūre, numurs, bampers, benzīntanks, priekšējie lukturi. (Viens no bērniem spēles beigās uzskaita visas detaļas.)

Pedagogs: Cik skaista mašīna tā izrādījās! Puiši, vai jūs domājat, ka ar viņu būs ērti spēlēties? Kāpēc?

Bērni: tas ir plakans, daļas var sabrukt.

Pedagogs:

Pa ceļiem čaukst
Jautras riepas
Steidzoties pa ceļiem
Mašīnas, mašīnas...

Un aizmugurē - svarīgi
Steidzama krava:
Ķieģelis un dzelzs
Malka un arbūzi.

Šoferu darbs
Grūti un sarežģīti
Bet kā viņa ir cilvēkiem
Vajag visur!

5. Fiziskās audzināšanas stunda "Sarkans, dzeltens, zaļš"

Pedagogs: Puiši, vai vēlaties mazliet paspēlēties?

Pedagogs: Es iesaku jums spēlēt pazīstamu spēli ar nosaukumu "Luksofors" . Vispirms izvēlēsimies, kurš kļūs par mūsu luksoforu, kurš regulēs satiksmi uz ceļa. (Viens no puišiem izvēlas vadītāju ar skaitīšanas atskaņu.)

Skaitītājs:

Es celšos agri no rīta,
Tūlīt sēdos pie stūres...
Es dzeršu tēju, ēdīšu krējumu,
Bet es neēdīšu jēru!

Es pagriezīšu stūri
Un es tevi izvedīšu pa pasauli!

Izvēlētais bērns - "Luksofors" jāpaskaidro ceļu satiksmes noteikumi.

Bērns: Kad ir sarkans, sitam plaukstas, kad dzeltens, gatavojamies un iedarbinām dzinējus, kad zaļš, braucam.

Pedagogs: Iedarbināsim dzinējus (pastiprinot skaņas "r-r-r" izrunu). Aiziet! (Spēli atkārto 3 reizes, mainot vadītāju.)

6. Auto veikals.

Pedagogs: Vai esat mazliet atpūties? Un tagad es aicinu jūs apmeklēt automašīnu veikalu.

Ejam, iesim, nesteidzamies,

Tieši uz auto veikalu.

(tiek parādīta zīme "Auto veikals")

Pedagogs: Pieaugušie nāk uz auto veikalu, lai iegādātos automašīnu. Gribu aicināt kaut uz īsu brīdi justies kā pieaugušam, kā savam tētim vai mammai un iegādāties sev tīkamāko auto.

Skolotājs izvēlas pircēju pēc viena no bērniem lūguma.

Pedagogs: Lai kaut ko nopirktu, jums ir nepieciešama nauda (dod viņam papīra naudu). Tātad, es būšu pārdevējs, un mūsu pircējs būs...

Audzinātāja ("pārdevējs" ) : Labdien, priecājamies sveikt jūs mūsu veikalā!

Bērns "Pircējs" : Labdien.

Pedagogs: Kas jūs atveda pie mums?

Bērns: Es gribu nopirkt automašīnu.

Pedagogs: Lieliski! Kādu automašīnu jūs vēlētos iegādāties?

Bērns: apraksta automašīnu (tā mērķis, krāsa, izmērs saskaņā ar diagrammu). Skolotājs palīdz uzdot jautājumus, ja bērnam ir grūti atbildēt.

Pedagogs: Lieliska izvēle! Šī automašīna maksā 5 rubļus.

Bērns samaksā un paņem mašīnu.

Pedagogs: Uz redzēšanos! Nāciet pie mums vēlreiz!

Bērns: Uz redzēšanos.

Skolotājs spēlē šo spēli ar vēl vienu bērnu.

Pedagogs: Puiši, tagad mēs esam ar... (bērna vārds - pircējs) parādīja, kā pareizi iegādāties vajadzīgās lietas veikalos, un kā vadīt sarunu ar pārdevēju. Es ceru, ka tas jums palīdzēs iepērkoties.

II. Apkopojot:

Pedagogs: Mūsu stunda ir beigusies.

Pastāstiet man, lūdzu, vai jums patika šodienas nodarbība? Kas tieši tev patika visvairāk?

Ko jaunu esi uzzinājis par sevi?

Liels paldies puiši par Labs darbs klasē.

Temats: Profesionāls šoferis

Mērķi: sniedz priekšstatu par vadītāja profesiju; iepazīstināt bērnus ar dažādu transportlīdzekļu vadītāju darba īpatnībām; paplašināt bērnu zināšanas par autovadītāju uzvedības noteikumiem uz ceļa.

Materiāls: atribūti lomu spēlei “Šoferis”, attēli, kas attēlo dažādus transporta veidus, ceļa zīmes; attēli: mājas, automašīnas, ceļš, cilvēki; didaktiskā spēle "Autovadītāji".

Skolotāja aicina bērnus apskatīt flaneļgrāfu.

Ko tas liecina? (Bērnu atbildes: ceļš (brauktuve), ietve, mājas, bērnudārzs.)

Puiši, šī ir pilsētas iela ar ceļu un ietvi. Atcerēsimies, kam paredzēti ceļi un kam ietve? (Bērnu atbildes: automašīnas brauc pa ceļu, un cilvēki iet pa ietvi.)

Skolotājs turpina uzdot jautājumus par flaneļgrāfu.

Vai cilvēks var staigāt pa ceļu? (Jā, tikai noteiktā vietā.)

Nosauciet, kādu transportu jūs varat redzēt uz ceļa? (kravu un pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports: trolejbuss, autobuss, taksometrs; tramvajs; specializētas mašīnas, ātrā palīdzība, ugunsdzēsēju mašīna, sniega pūtējs, betona maisītājs, ekskavators, celtnis, policijas auto, buldozers.)

Bērnu atbildes pavada cilvēku, automašīnu un transporta displeji uz flaneļgrāfa.

Bērni, kurš brauc ar mašīnu? (Šoferis, automašīnas vadītājs.)

Tieši tā, šoferīt. Kādus ceļu satiksmes noteikumus jebkura veida transporta vadītājiem jūs zināt?

Bērni, uzmanīgi paskatieties uz mūsu ielu flaneļgrāfā. Kas pietrūkst uz ceļa? (Luksofors un gājēju pāreja.)

Padomāsim, kur likt luksoforu. (Uz ceļa pie ietves, pie zīmes " Pāreja».)

Kur jābūt gājēju pārejai? (Netālu no zīmes "Gājēju pāreja".)

Skolotājs pievērš bērnu uzmanību ceļu krustojumam uz flaneļgrāfa.

Kā sauc šo vietu? (Bērnu atbildes: vietu, kur ceļi krustojas, sauc par krustojumu.)

Kā rīkoties vadītājam, ja priekšā ir krustojums? (Atbilde: Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem krustojumos. Bieži vien krustojuma priekšā tiek izkārta zīme “Krustojums ar līdzvērtīgu ceļu”. Vadītājs to redzēs un samazinās ātrumu, lai nesadurtos ar automašīnām, kas nāk no citas ielas. ielu krustojuma vieta bieži ir apzīmēta ar speciālu zīmi - “Gājēju pāreja” (rāda zīmi bērniem), ielu šķērsot atļauts tikai šajā vietā.

Puiši, jūs labi zināt ceļu satiksmes noteikumus, tāpēc es iesaku spēlēt interesantu spēli - “Autovadītāji”.

Mērķi: mācīt bērniem ceļu satiksmes noteikumus; attīstīt domāšanu un telpisko orientāciju.

Materiāls: vairāki spēļu laukumi, automašīnas, rotaļlietas.

Spēles gaita: Iepriekš ir sagatavotas vairākas vienkāršas spēles iespējas. Katrs lauks ir plašas ceļu sistēmas rasējums ar ceļa zīmes. Tas ļaus mainīt ceļu situāciju. Piemēram: “Tu esi automašīnas vadītājs, tev jānogādā zaķis uz slimnīcu, jāpaņem benzīns un jāsalabo mašīna. Automašīnas attēls attēlo garāžu, no kuras jūs izgājāt un kur jums vajadzētu atgriezties. Padomājiet un pastāstiet, kādā secībā jums jāapmeklē visi šie punkti, lai nepārkāptu ceļu satiksmes noteikumus.

Spēles laikā skolotājs uzrauga, vai bērni pareizi ievēro noteikumus.

Liela loma ir pieaugušajam, kurš pievērš bērna uzmanību tam, kā tā vai cita profesija radās un attīstījās, uz jebkuras profesijas pārstāvju darba nozīmi sabiedrības dzīvē. , rosina bērnos vēlmi nākotnē apgūt interesantu un vajadzīgu profesiju un iesaistīties lietderīgā darbā savas dzimtenes labā.

Vecākā pirmsskolas vecuma bērnu iepazīstināšana ar profesiju pasauli ietver dažādu darba izglītības problēmu risināšanu.

Iepazīstoties vienam ar otru, ir jāievēro noteikta sistēma, veidojot bērnos skaidrus priekšstatus par:

- profesijas nosaukums;

— personas darba vieta šajā profesijā;

— materiāls darbam;

— instrumenti;

— darba darbības;

— darba rezultāti;

— šīs profesijas pārstāvim svarīgas personiskās īpašības;

- darba ieguvumi sabiedrībai.

Piedāvājam jūsu uzmanībai nodarbību vecākā pirmsskolas vecuma bērnu iepazīstināšanai ar profesijām.

Nodarbība “Daudz dažādu profesiju”

Programmatūras uzdevumi: iepazīstināt bērnus ar profesiju pasaules daudzveidību sabiedrībā, viņu parādīšanās vēsturi; veidot izziņas interesi par strādājošiem cilvēkiem un viņu profesijām; paplašināt savu redzesloku; audzināt cieņu pret darbu un jebkuras profesijas cilvēkiem.

Materiāls un aprīkojums: Znayka kostīms, dēlis, .

Nodarbības gaita

Audzinātāja (V.). Puiši, klausieties dzejoli.

Nekas nekad neiznāk pats no sevis:

Pati vēstule mūsu mājā nenonāk,

Paši graudi nav spējīgi samalt,

Audums pats par sevi nevar kļūt par uzvalku,

Nevar pagatavot ievārījumu viens pats

Dzejoli nevar uzrakstīt pats par sevi.

Mums tas viss jādara pašiem,

Ar galvu un rokām.

V. Luņins

Par ko runā šis dzejolis? (Bērnu atbildes.) Pats par sevi neko nevar izdarīt, ir vajadzīgs dažādu profesiju cilvēku darbs. Šodien mēs uzzināsim daudz interesanta par profesijām. Znayka ieradās pie mums ciemos. (Znayka formā parādās pieaugušais.) Viņš labi pārzina dažādas profesijas un var mums par tām pastāstīt.

Znayka. Sveiki puiši! Vai jūs zināt, ko nozīmē vārds "profesija"? (Bērnu atbildes.) Kādas profesijas jūs zināt? Lai atcerētos un nosauktu, kādas profesijas pastāv, aizvedīsim jūs nelielā ceļojumā. Tagad esam bērnudārzā. Šeit strādā dažādu profesiju cilvēki. Kas rūpējas un audzina bērnus? (Skolotājs, skolotāja palīgs.) Kas gatavo bērniem ēst? (Pavārs.) Kas mazgā drēbes? (veļas mazgātāja.) Kas uzkopj laukumu bērnudārzs? (Ielu tīrītājs.)

Tavi vecāki atbrauks tevi pēc vakara, lai aizvestu tevi mājās. Ko dara tavas mammas un tēti? (Bērnu atbildes.) Jūs ar vecākiem dosieties mājās, varbūt apmeklēsiet veikalu. Kas strādā veikalā? (Pārdevējs, kasieris.)

Skolotājs uz tāfeles novieto ilustrācijas, kurās attēlotas attiecīgās profesijas.

IN. Jūs iekāpjat autobusā, kurš to vada? (Šoferis.) Tu ieej mājā. Kas to uzcēla? (Celtnieki.) Pirms gulētiešanas tava māte tev lasa grāmatu. Kurš to uzrakstīja? (Rakstnieks vai dzejnieks.) Tik daudz dažādu profesiju mēs varētu atcerēties vienā nelielā ceļojumā.

Tagad pārbaudīsim, cik labi jūs zināt šo profesiju cilvēku profesijas un darba aktivitātes.

Didaktiskā spēle “Uzmini profesiju, pamatojoties uz darba darbībām”

Mērķis: uzlabot bērnu spēju saistīt cilvēku darbības ar savu profesiju.

Spēles gaita

Skolotājs un bērni stāv aplī ar bērnu centrā. Visi iet pa apli un saka:

Mēs nezinām, ko jūs darāt.

Paskatīsimies un uzminēsim.

Bērns centrā imitē darba darbības, parādot tās ne tikai ar kustībām, bet arī, ja iespējams, nododot ar skaņām. Piemēram, viņš tīra grīdu ar putekļu sūcēju, brauc ar mašīnu, griež matus, mazgā veļu, dejo, dzied mikrofonā utt. Bērni uzmin, kas to dara, un nosauc darba darbību.

Znayka. Kā jūs, puiši, domājat, vai vienmēr ir bijušas profesijas? (Bērnu atbildes.) Senatnē vīrieši nodarbojās ar medībām, makšķerēšanu, medību un darba rīku izgatavošanu, māju celtniecību. Sievietes vāca augļus un ogas, strādāja laukos, šuva drēbes no dzīvnieku ādām, gatavoja ēdienu, dedzināja uguni, audzināja bērnus.

Laika gaitā parādījās amatnieki: daži no viņiem padevās ieroču izgatavošanā, citi trauku gatavošanā, trešie šuva drēbes. Tā radās profesijas. Laika gaitā to kļuva arvien vairāk. Dažas profesijas parādījās, bet citas pazuda. Tātad sākumā bija racēja profesija (tas ir cilvēks, kurš ar lāpstu raka bedrītes un tranšejas). Bet parādījās ekskavatori, un līdz ar tiem ekskavatora operatora profesija un racēja profesija pazuda kā nevajadzīga. Ilgu laiku pastāvēja kabīnes vadītāja profesija (šis cilvēks vadīja pajūgus, kuros bija iejūgti zirgi), bet parādījās automašīnas, un līdz ar tām pazuda vadītāja profesija un kabīnes vadītāja profesija.

IN. Un šodien ir daudz profesiju. Tās visas ir svarīgas un nepieciešamas, jo no tām gūst labumu cilvēkiem. Kā jāizturas pret dažādu profesiju pārstāvjiem? (Mums ir jāciena visu profesiju cilvēki un jāvērtē viņu darbs.)

Spēlēsim tagad.

Didaktiskā spēle “Nepalaid garām profesiju”

Mērķis: attīstīt bērnos spēju izvēlēties no dažādiem vārdiem tos, kas apzīmē profesiju nosaukumus.

Spēles gaita

IN. Stāvēsim aplī. Nosaukšu dažādus vārdus. Kad parādās profesijas nosaukums, tu lec vietā. Klausieties uzmanīgi: lampa, ārsts, šķēres, šoferis, pļāpātājs, roze, celtnieks, arhitekts, fantāzija, zvirbulis, gleznotājs, rudens, pērkona negaiss, lapa, frizieris, pārdevējs, kamanas, pele, bibliotekārs, akmens, slaucējs.

Znayka. Kā cilvēks izvēlas profesiju? Kāpēc viens vēlas kļūt par skolotāju, otrs par celtnieku, bet trešais par astronautu? (Bērnu atbildes.) Tieši tā, cilvēks izvēlas profesiju atkarībā no tā, kas viņam patīk. Daži cilvēki savu nākotnes profesiju izvēlas jau no bērnības un sapņo par to. Puiši, par ko jūs vēlaties kļūt, kad izaugsit lieli? (Bērnu atbildes.) Kas cilvēkam jādara, lai viņa sapnis par profesiju piepildītos? (Jums ir labi jāmācās, daudz jāzina, jācenšas piepildīt sapni.)

IN. Kas cilvēkam vajadzīgs, lai cilvēki viņu novērtētu un cienītu? (Kļūsti izveicīgs, labākais savā profesijā, lai cilvēki teiktu: “Viņam ir zelta rokas”, “Viņš ir sava amata meistars”.)

Znayka. Ir daudz dažādu un interesantu profesiju. Katrs no jums, kad būsit liels, izlems, ko darīt un kādu profesiju izvēlēties.

Pasaulē ir daudz dažādu profesiju,

Un cilvēkiem tie visi ir vajadzīgi,

No vienkāršākā līdz vissvarīgākajam,

Tie visi ir svarīgi dzīvē.

S. Masinčers

Ir ļoti svarīgi, lai cilvēks izvēlētos biznesu pēc savas patikas. Laimīgs ir tas, kurš dara to, kas viņam patīk un pelna naudu, kurš izvēlējies pareizo profesiju.

IN. Atcerēsimies, par kādām profesijām mēs šodien runājām? (Bērnu atbildes.)

N. Litvina, E. Smoler

Nosūtiet savu labo darbu zināšanu bāzē ir vienkārši. Izmantojiet zemāk esošo veidlapu

Studenti, maģistranti, jaunie zinātnieki, kuri izmanto zināšanu bāzi savās studijās un darbā, būs jums ļoti pateicīgi.

Ievietots vietnē http://www.allbest.ru/

Abstraktshiepazīšanās nodarbības

ar ārpasauli2 junioru grupa

Temats: " Ievads profesijā" wpiedāvājums"

Programmas saturs:

1. Ievads profesijā - autovadītājs

2. Vārdu aktivizēšana bērnu runā: kabīne, virsbūve, vieglā automašīna, kravas automašīna.

3. Iepazīstināt bērnus ar automašīnu veidiem.

4. Radīt interesi par autovadītāja profesiju.

Vārdu krājuma darbs:

Vadītājs, kabīne, virsbūve, vieglā automašīna, kravas automašīna.

Priekšdarbs:

Sarunas ar bērniem par automašīnām.

Materiāls:

· fonogramma ar ielu troksni un automašīnu signāliem,

· signāltaure, lai imitētu automašīnas signālu,

· vadītāja krāsošana,

· kravas un vieglās automašīnas,

· aploksne ar kravas un vieglo automašīnu ilustrācijām.

1. Atskaņojiet skaņu celiņu ar ielu skaņām un automašīnas troksni.

Ļaujiet bērniem viņus klausīties. Skolotājs jautā bērniem.

Vai jūs zināt, kas ir šīs skaņas? - Troksnis uz ielas.

Kas tos publicē? - Automašīnas.

Pastāsti man, vai tu zini, kas strādā pie mašīnām? - Šoferi.

Pa labi! Šoferi! Šoferus var saukt arī par šoferiem. Teiksim kopā: "Šoferis."

Bērni kopā ar skolotāju atkārto vārdu “vadītājs”. Tad skolotājs aicina bērnus klausīties dzejoli.

Tagad es jums nolasīšu Borisa Zahodera dzejoli, un jūs uzmanīgi klausieties.

Pilnā ātrumā.

Pats esmu šoferis

Un pats motors.

Uz pedāļa

Steidzos tālumā!"

Par ko, tavuprāt, ir šis dzejolis? – Par šoferi.

Pa labi! Labi padarīts!

Ko dara šoferis? - Brauc ar mašīnu.

2. Atskan signāltaure.

Kam tas mums signalizē? - Automašīna.

Paskatīsimies, ko automašīna mums atnesa?

Skolotājs ienes grupā šofera attēlu un aicina bērnus to apskatīt.

Paskaties, šoferis mums dāvanā atnesa gleznu. Apskatīsim šo attēlu kopā ar jums. - Un, pievēršoties bērniem, skolotājs sāk uzdot jautājumus un veidot sarunu, pamatojoties uz attēlu.

Kas ir šajā attēlā? - Šoferis.

Pa labi! Ko viņš tagad dara! - Sēž.

Kur viņš sēž? - Automašīnā.

Labi darīts, pareizi! Bet tas nav viegli automašīnā, bet gan salonā automašīnas. Atkārtosim kopā: "pilotu kabīnē".

Bērni un skolotājs izrunā vārdu “kabīne”, un skolotājs turpina sarunu tālāk.

Paskaties un pastāsti, ko šoferis tur ar rokām?

Sēdies pie stūres!

Kādā krāsā ir stūre? - Stūre ir melna.

Kas ir vadītājam mugurā? - Uzvalkā, ar cepurīti galvā.

Kādam, tavuprāt, jābūt autovadītājam?

Uzmanīgs, uzmanīgs.

Tieši tā, vadītājam jābūt vērīgam un uzmanīgam. Viņam jāzina arī ceļu satiksmes noteikumi.

Tad skolotājs beidz sarunu uz attēla ar īsu stāstu, kas sastāv no 5-6 teikumiem.

"Mašīnas kabīnē sēž šoferis. Viņš ir ģērbies uzvalkā. Šoferim galvā vāciņš. Viņš ar rokām tur pie melnās stūres. Vadītājam jābūt vērīgam, uzmanīgam un jāzina ceļu satiksmes noteikumi."

3. Fiziskās audzināšanas minūte

Skolotājs aicina bērnus spēlēt spēli un sadala viņus divās komandās, kas stāv viena otrai pretī pie pretējām sienām. Skolotāja lūdz bērnus iedomāties, ka viņi sēž mašīnās un tur rokās stūri. Pēc komandas “Ejam” bērniem jāsāk virzīties vienam pret otru. Un, satiekoties, viens otram saka “pīp-pī”, lai nesadurtos un dotos pretējos virzienos. Un skolotājs izrunā vārdus: “Mašīna, mašīna kustas, buzzing.

Mašīnā vadītājs sēž mašīnā."

Spēlēsim, labi darīts. Visas automašīnas dodas uz savām vietām garāžā.

4. Atkal atskan skaņas signāls. Un grupā iebrauc divas automašīnas: kravas un vieglā automašīna. Un skolotājs saka:

Skatieties, puiši, šoferis mums atveda divas mašīnas. Padomāsim par to, kā tie atšķiras viens no otra.

Un ar skolotāja palīdzību bērni sāk nosaukt, no kurām daļām sastāv vieglais auto un no kurām sastāv kravas automašīna. Pirmkārt, viņi uzskata par vieglo automašīnu.

Kas zina, no kurām daļām šī mašīna sastāv?

No riteņiem, salona...

Pa labi! Šai automašīnai ir riteņi un salonā. Kuru pārvadā šī automašīna? - Cilvēku.

Labi padarīts! Tiek saukta automašīna, kas pārvadā cilvēkus vieglā automašīna auto. Teiksim kopā: "pasažieru automašīna".

Un bērni kopā ar skolotāju izrunā šo frāzi. Tad skolotājs iesaka apskatīt citu automašīnu, kravas automašīnu.

Pastāstiet man, lūdzu, kas zina, no kurām daļām šī iekārta sastāv? - No riteņiem, salona un virsbūves.

Pa labi! Šī iekārta sastāv no riteņiem, kajītes Un ķermeni. Ak, pastāstiet man, kur sēž šoferis? - Pilotu kabīnē.

Ko šis auto nes? - Automašīna ved kravu.

Kas zina, kā sauc vietu automašīnā, kur tiek pārvadāta krava? - Krava tiek pārvadāta aizmugurē. autovadītāja bērnu spēļu automašīna

Pa labi! Krava tiek transportēta aizmugurē. Tiek saukta automašīna, kas pārvadā kravu aizmugurē kravas auto. Atkārtosim kopā: "Kravas automašīna."

Tātad. Kā sauc automašīnu, kas ved cilvēkus?

Vieglā automašīna.

Kā sauc automašīnu, kas pārvadā preces?

Smagā mašīna.

Labi padarīts! Tu visu labi atceries.

Skolotājs noliek šīs mašīnas uz blakus esošā galda.

5. Atkal atskan skaņas signāls. Skolotāja aiziet paskatīties, ko šoreiz šoferis atnesa, un atnes grupai aploksni.

Paskaties, šoferis šoreiz mums atnesa vēstuli. Atvērsim to un paskatīsimies, kas tajā ir.

Skolotājs atver aploksni un izņem ilustrācijas, kurās attēlotas automašīnas un kravas automašīnas. Parāda tos bērniem.

Aploksnē ir attēli ar zīmētām automašīnām un kravas automašīnas. Tagad mēs spēlēsim spēli ar jums.

Skolotāja izdala bērniem vienu attēlu un lūdz kārtīgi apskatīt, kura mašīna ir uzzīmēta. Un tad viņš izskaidro spēles noteikumus: jums ir jāievieto attēls ar attēlu vieglā automašīna. A līdz smagā mašīna- attēls ar kravas automašīnu.

Uzmanīgi apskatiet, kāda veida automašīna ir uzzīmēta jūsu attēlā: vieglā vai kravas automašīna. Ja tā ir vieglā automašīna, tad tā jānovieto uz galda blakus vieglajam auto. Un, ja tiek vilkta kravas automašīna, tad - uz kravas automašīnu.

Bērni pārmaiņus nāk pie galda un novieto savus attēlus uz attiecīgās mašīnas. Skolotāja slavē bērnus. Un viņi ieņem vietas.

6. Pabeidzot sarunu ar bērniem, skolotājs rezumē šo stundu.

Atcerēsimies, kas šodien ar mašīnu atbrauca pie mums ciemos? - Šoferis.

Kur mašīnā sēž vadītājs? – Šoferis sēž kabīnē.

Kādam jābūt vadītājam? - Viņam jābūt vērīgam, uzmanīgam un jāzina ceļu satiksmes noteikumi.

Kas ir vieglajam auto? - Riteņi un kabīne.

No kādām daļām sastāv kravas automašīna? - Riteņi, kabīne un virsbūve.

Kāpēc šo automašīnu sauc par "pasažieru automašīnu"?

Jo viņa pārvadā cilvēkus.

Kur cilvēki sēž mašīnā? - Pilotu kabīnē.

Kāpēc šo automašīnu sauc par "kravas automašīnu"?

Jo viņa pārvadā preces.

Ko viņi izmanto kravas pārvadāšanai kravas automašīnā? - Aizmugurē.

Pa labi! Labi padarīts! Ar to mūsu nodarbība ir beigusies.

Ievietots vietnē Allbest.ru

...

Līdzīgi dokumenti

    Vispārējās nodarbības “Krāsainie piedzīvojumi” vadīšana, lai izstrādātu bērnos matemātikas pamatjēdzienus un iepazīstinātu viņus ar krāsu spektra secību, izmantojot didaktiskās spēles un mācību metodes sarunas ar bērniem veidā.

    nodarbības izstrāde, pievienota 08.07.2011

    Teorētiskie pamati vārdu krājuma veidošanai pirmsskolas vecuma bērniem ar alaliju. Sensorās integrācijas un lingvistiskās problēmas vārdu veidošanā bērniem ar valodas traucējumiem. Vārdu krājuma izpētes organizācija un metodika pirmsskolas vecuma bērniem ar alaliju.

    diplomdarbs, pievienots 29.10.2017

    Linguodidaktiskie pamati vārdnīcas darbam ar bērniem. Runas leksiskā aspekta attīstības psiholoģiskās iezīmes. Ekskursiju organizēšana, izglītojošu spēļu izmantošana, lasīšana daiļliteratūra lai palielinātu bērna vārdu krājumu.

    diplomdarbs, pievienots 24.12.2017

    Metodes un paņēmieni darbam ar vārdnīcām krievu valodas stundās, lai attīstītu runu un bagātinātu skolēnu vārdu krājumu. Jaunāko skolēnu vārdu krājuma paplašināšana, izmantojot uz tāfeles drukātas didaktiskās spēles un aprakstošu mīklu izmantošanu.

    kursa darbs, pievienots 04.06.2019

    Polisēmijas lingvistiskā būtība. Nozīmju metaforiskie un metonīmiskie savienojumi. Vārda tēlainās nozīmes veidi. Polisemantisko vārdu apguves iezīmes pamatskola. Nodarbību izstrāde darbam ar polisemantiskiem vārdiem sākumskolās.

    kursa darbs, pievienots 22.10.2012

    Runas attīstības iezīmes pirmsskolas vecuma bērniem. Daiļliteratūras izmantošana pirmsskolas vecuma bērnu vārdu krājuma attīstīšanai. Didaktiskās spēles ar vizuālo materiālu, to izmantošana jaunākajā grupā.

    kursa darbs, pievienots 21.12.2012

    Vārdu krājuma veidošana bērniem ar normālu runas attīstību un nepietiekamu attīstību. Spēļu loma logopēdiskajā darbā ar bērniem ar novirzēm no normas. Vārdu krājuma pārbaude un novērtēšana pirmsskolas vecuma bērniem ar vispārēju runas nepietiekamu attīstību.

    diplomdarbs, pievienots 18.11.2017

    Nodarbības ar bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, korekcijas un attīstības, apmācības un izglītības nolūkos. Lasīšanas tehnikas attīstība, lasāmā izklāsta sastādīšana, teksta semantisko fragmentu analīze, spēja izcelt galveno domu un to formulēt.

    apmācības rokasgrāmata, pievienota 22.07.2009

    Galvenās izdzēstās dizartrijas izpausmes pirmsskolas vecums. Aktīvā vārdu krājuma veidošanās iezīmes vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem ar izdzēstu dizartrijas formu. Diagnostiskā un koriģējošā-attīstības darba organizācija, rezultātu analīze.

    kursa darbs, pievienots 24.11.2011

    Apmācības iezīmes angļu valoda. Sākumskolas vecuma bērnu psiholoģiskās un pedagoģiskās īpašības. Leksikons jaunākie skolēni, metodes un līdzekļi viņu bagātināšanai. Didaktisko spēļu organizēšanas metodika vārdu krājuma bagātināšanai.

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde

"Bērnudārzs Nr.72 apvienotais tips"

"Profesionāls šoferis"

Nodarbības piezīmes vecākiem bērniem.

(izglītības jomas: izziņa, komunikācija, socializācija, daiļliteratūra.)

Izstrādāts.

Audzinātāja

Khairova M.A.

Saranska, 2017

Mērķis. Veidot primārās socializācijas prasmes bērniem vecumā no 5 līdz 6 gadiem, iepazīstoties ar pieaugušo darbu.

Programmas saturs:

    Iepazīstināt bērnus ar autovadītāja profesiju.

    Precizēt bērnu zināšanas par šo profesiju.

    Attīstīt zināšanas par dažādiem transporta veidiem.

    Stiprināt bērnu zināšanas par gājēju noteikumiem un ceļa zīmēm.

Materiāli nodarbībai: krāsainie zīmuļi, darba burtnīcas katram bērnam “Profesiju iepazīšana” Antonova M.V., 2017.g.

NOOD kustēties.

Audzinātāja. – Puiši, šodien mēs ar jums parunāsim par ļoti interesantu profesiju. Vai vēlaties zināt, kuru? Lai to izdarītu, es iesaku jums atrisināt mīklu.

Viņš prasmīgi vada automašīnu

Galu galā šis nav pirmais gads, kad braucu!

Saspringtās riepas nedaudz šalko,

Viņš ved mūs pa pilsētu.

Kas tas ir? Tieši tā, šoferīt. Puiši, auto vadīšana ir ļoti atbildīga un nopietna profesija. Lai vadītu transportlīdzekli, vadītājam jābūt labam veselības stāvoklim, lieliskam redzei, ātrai reakcijai, laba uzmanība, atmiņa. Un arī viņam jābūt stipram un izturīgam, jo ​​vadītājs vada transportlīdzekli jebkuros laikapstākļos ne tikai dienas, bet arī nakts laikā. Vadītājs arī uzrauga savas automašīnas izmantojamību un novērš visus bojājumus.

Kas vēl būtu jāzina autovadītājam pirms braukšanas pa ceļu? (bērnu atbildes). Protams, viņam arī jāzina visi ceļu satiksmes noteikumi un tie nekad nav jāpārkāpj.

Un tagad es iesaku strādāt savās piezīmju grāmatiņās.

Pirmais uzdevums. Šeit ir bilde ar dažādi veidi transports. Nosauksim (Bērnu vārds: vilciens, motocikls, lidmašīna, traktors, kravas automašīna, motorkuģis).

Tieši tā, un katrai mašīnai ir savs šoferis, parādīsim, kuram kura mašīna. Paņemiet trīs krāsainus zīmuļus un novelciet līniju no vadītāja līdz viņa automašīnai. (Bērni nosauc un zīmē līnijas no automašīnas līdz vadītājam).

Otrais uzdevums. Apskatiet attēlus un nosauciet šeit redzamās automašīnas. Tagad apvelciet ar zilu zīmuli transportu, ko mēs saucam par ūdens transportu (bērni apli motorkuģi, laivu, laivu).

Kādu transporta veidu mēs saucam par gaisa transportu? Aplis ar dzeltenu zīmuli (helikopters, lidmašīna).

pieņemsim sauszemes transports Apzīmēsim ar brūnu zīmuli (traktors, motocikls, taksometrs, autobuss).

Labi darīts, un tagad es iesaku jums atpūsties.

Fiziskās audzināšanas minūte par transportu.

Mēs braucām ar zirgu (ejam vietā.)
Mēs sasniedzām stūri.
Mēs iekāpām mašīnā (skrienām vietā.)
Viņi ielēja benzīnu.
Mēs braucām ar automašīnu,
Mēs sasniedzām upi (pietupieni.)
Trrr! Stop! U-pagrieziens (pagriezieties pa apli.)
Uz upes ir tvaikonis (sitam plaukstas.)
Mēs braucām ar tvaikoni,
Mēs sasniedzām kalnu. (Mēs ejam vietā.)
Kuģim nav paveicies
Mums jāiekāpj lidmašīnā.
Lidmašīna lido,
Motors tajā dūko: (Rokas uz sāniem, "lido")
-U-u-F.

Trešais uzdevums. Paskatieties uzmanīgi uz attēlu un pastāstiet man, cik daudz automašīnu šeit ir paslēptas. Apvelciet katru automašīnu ar citu krāsu.

- Saša, cik mašīnas tu atradi? Cik daudz Sveta redzēja? Nosauciet tos un apvelciet tos. (7)

Atcerēsimies, kas ir automašīnai? (riteņi, stūre, kabīne, virsbūve, dzinējs utt.).

Ceturtais uzdevums. Nākamais uzdevums ir par iztēli. Jums pašam jāizdomā savs nākotnes transports un tas jāuzzīmē (bērni zīmē piezīmju grāmatiņās vai uz papīra lapām)

Skolotāja pārskata un uzklausa bērnu atbildes par izdomātu transportu. Var sarīkot zīmējumu izstādi.

Piektais uzdevums. Visi kopā atcerēsimies gājēju noteikumus. Apskatīsim attēlus, tie jums palīdzēs (Skolotājs izrunā katru attēla likumu).

Pēc tam bērni mācās dzejoļus par luksoforiem.

Skolotāja vērš bērnu uzmanību uz to, ka tagad gan vecmāmiņai, gan vectēvam ir mašīna. Bet kurš to pārvaldīs? (bērnu atbildes).

Puiši, ar kādu profesiju jūs šodien satikāties?

Kādam autovadītājam jābūt šoferim?

Kādus transporta veidus atceries? Kurus citus jūs zināt?

Kā un kur gājējiem vajadzētu šķērsot ceļu?

Vai jūsu ģimenē ir autovadītāji?

Cik daudzi no jums vēlētos kļūt par šoferi?

Ar to mūsu saruna ir beigusies, paldies jums visiem.